• فرهنگ اصطلاحات انگلیسی-فارسی

فرهنگ اصطلاحات انگلیسی-فارسی

  تالیف دکتر محبوبه وفایی

قطع رقعی، چاپ اول، 576صفحه، 25 هزارتومان


فرهنگ اصطلاحات در هر زبانی جایگاه خاصی دارد و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اصل زبان در تدوین و گسترش آن سعی فراوان می‌كنند. هر چه فرهنگ غنی‌تر، اصطلاحات متداول در آن بیشتر و عمیق‌تر است. آموزش زبان و ادبیات انگلیسی نیز كه امروزه كاربرد وسیعی در جهان یافته، مستلزم فراگیری اصطلاحات رایج در آن است.

فرهنگ حاضر كه حاصل تحقیق و تدریس مؤلف در دوره‌های كارشناسی و كارشناسی‌ارشد است، تلاشی است برای رفع این نیاز، كوشش نگارنده برآن بوده است كه اصطلاحات و تعبیرات رایج در زبان را به كار ببرد و در انتخاب آن میان آنچه محاوره‌ای یا عامیانه و فصیح یا ادبی خوانده می‌شود، تفاوتی نگذارد. اصطلاحات این كتاب به ترتیب الفبایی انگلیسی ارائه شده و شامل حدود5200 مدخل است كه با حروف سیاه، براساس مهمترین كلید واژه در هر اصطلاح با ترتیب خاص آورده شده است. برای درك صحیح هر اصطلاح كوشش شده است تا معادل انگلیسی آن در زبان فارسی به دست آید و هرجا كه به اصطلاح فارسی دسترسی پیدا نشده، معنی اصطلاح در داخل پرانتز درج شده است.

این فرهنگ تنها یك كار ترجمه‌ای نیست، بلكه كاری پرداخته و پژوهشی نیز هست و سعی شده حتی الاامكان برگردان و معادل فارسی اصطلاحات با استفاده از آثار بزرگان ادب فارسی گزینش شود.

 

 

 

106962


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

فرهنگ اصطلاحات انگلیسی-فارسی

  • کد محصول: 106962
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال