• تفاسیر و مفسران شیعه

تفاسیر و مفسران شیعه

سیدمحمد شفیعی ـ  فضل‌الله صلواتی

چاپ اول: 1391    656 صفحه ، مصور ـ 12000 تومان

قرآن كریم راه راست و مسیر مستقیم به طرف تكامل را می‌شناساند و آدمیان را به سوی حقیقت هدایت می‌كند و آدم خاكی را به اوج تعالی و ترقی رهنمون می‌شود. خداوند قرآن را وسیله هدایت قرار داد تا آدمیان با تمسك به این رشته محكم راه سعادت را بیابند و  به مراحل عبودیت و انسانیت برسند.

قرآن‌پژوهان در طول تاریخ اسلام كوشیده‌اند مطالب و غوامض این كتاب مقدس را آسان كنند و به زبان روز برای مردم بازگو نمایند؛ چه، قرآن پویا و مفاهیمش سیال است و معارفش هیچ‌گاه توقف ندارد و كهنه نمی‌شود. هر گروهی به اندازة درك و فهم خود از قرآن برخوردار می‌شوند و به دریافتی تازه می‌رسند و به این ترتیب هر روز باب جدیدی برای خوانندگان قرآن و پژوهشگران باز می‌شود. از آنجا كه شیعیان ارتباط گسترده‌تری با مهبط وحی و ثقلین داشته‌اند، آثار گرانقدر بسیاری را پدید آورده‌اند كه در كتاب حاضر كم و بیش به عمده آنها اشاره شده است و از این روی منبع بسیار مهمی برای پژوهندگان علوم قرآنی فراهم آمده است.

این كتاب در شش مبحث و چندین فصل  به شرح زیر تنظیم و تدوین شده است:  مبحث اول: محمد(ص) و قرآن (شامل پنج فصل: پیغمبر اسلام(ص)، اوضاع مكه، ابتدای بعثت، كیفیت نزول وحی، اولین آیه‌ای كه بر پیامبر اكرم(ص) نازل شد)، مبحث دوم: تاریخ قرآن (شامل این یازده فصل: دوره‌های نزول قرآن، نویسندگان قرآن، جمع‌آوری قرآن، تاریخ و محل نزول سُور قرآن، قرآن در زمان خلفای راشدین، اعراب و نقطه‌گذاری در قرآن، اصطلاحات قرآن، خط و زبان قرآن، قرائت قرآن، قاریان قرآن، اسامی قرآن و معانی آن)، مبحث سوم: تفسیر قرآن (با پنج فصل: علم تفسیر، تفسیر و تأویل، علم تفسیر و غرض و فایده آن، آغاز علم تفسیر، فِرَق مختلف اسلامی)، مبحث چهارم: تفسیرها و مفسران شیعه در طول تاریخ (با بیان تفكیكی تفسیرها و مفسران از قرن اول هجری تا عصر حاضر)، مبحث پنجم: ترجمه قرآن و مبحث ششم: علوم مختلفه مربوط به قرآن.

 

104603


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

تفاسیر و مفسران شیعه

  • کد محصول: 104603
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال