• ماه رمضان اوج عروج انسان

ماه رمضان اوج عروج انسان

نوشته محمّد جواد    حجتی کرمانی

وزیری ، چاپ اول ،408 صفحه ، 8000 تومان

ماه رمضان، از دو دیدگاه شخصی و نوعی، اوج عروج انسان است:

ـ دیدگاه شخصی، ناظر به اوج عروج حضرت رسالت پناهی(ص) است که در لیله‌القدر ماه رمضان پس از طی آخرین مراحل سیر و سلوک الی‌الله، به والاترین مقام قرب الهی دست یافت و از سوی پروردگار خلعتِ « قاب قوسین او ادنی » پوشید و تاج افتخار «فاوحی الی عبده ما اوحی» بر سر نهاد و به لقب «علی خُلق عظیم» و
« رحمه للعالمین» مفتخر شد و به اوصاف بشیر و نذیر و داعی الی‌الله و سراج منیر موصوف گشت و با فرمان « اقرء باسم ربک الذی خلق» راهنمای آدمیان به راز خلقت و هدف آفرینش شد و با «تتمیم مکارم اخلاق» بشریت را به آئین الهی عشق و مهر و برادری و دانشوری و معنویت و کمال و رقاء فراخواند و با همه عوامل بازدارنده پیشرفت و کمال مادی و معنوی انسان، به نبرد برخاست و با بر جا گذاشتن معجزه جاوید قرآن مجید و سنت ارجمند خویش و جانشینان بزرگوارش برکارنامه پرفراز و نشیب کاروان نبوت و رسالت، مهر خاتمیت نهاد.


ـ  دیدگاه نوعی،ناظر به اوج عروج اندیشه و احساس وعمل انسان‌های والایی است که همیشه اعصار و قرون، به پیروی از آن برگزیده خدا با ضیافت الهی هر ساله ماه رمضان و الگوسازی هر روز  و هر ماه و هر سال آن در صراط مستقیم الهی گام می‌نهند. سر بر آستان دوست ازل و ابد می‌سایند. با شور و اشتیاق، کمر به بندگی و طاعت او می‌بندند و باعبادت خالق و خدمت به مخلوق، در حد امکان، به اوج عروج لایق انسانی دست می‌یابند. باشد که چنین باشیم.


این کتاب در هفت فصل تنظیم شده است:به پیشواز موکب نور؛ماه رمضان از زبان پیشوایان ؛ماه رمضان، بهار قرآن؛روزه ماه رمضان ؛دعا در ماه رمضان ،لیلهالقدر و بدرقه موکب نور.


 


 

104582

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

ماه رمضان اوج عروج انسان

  • کد محصول: 104582
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال