• اسناد وزارت خارجه انگلیس

اسناد وزارت خارجه انگلیس

ترجمه گزيده‌ای از اسناد وزارت خارجه انگليس درباره سيد جمال‌الدين اسدآبادی

به كوشش سيد هادی خسروشاهی

چاپ اول

448 صفحه ـ 16000 تومان

در اثر حاضر ترجمه گزيده‌ای از اسناد و گزارش‌های مربوط به سيد جمال‌الدين حسينی ـ اسدآبادی ـ در وزارتخانه انگليس، همراه متن كامل اصل آن اسناد و گزارش‌ها به چاپ رسيده است.

اين ترجمه‌ها، پس از حوادث 15 خرداد و قيام مردم ايران به رهبري امام خميني(1342) همزمان با نشر مقالات و كتاب‌هايي درباره سيد جمال‌الدين اسدآبادي، از سوي مورخان عصر پهلوی و عناصر وابسته به رژيم شاه، در مجله «خواندنيها» تحت عنوان «مطالب بسيار مهم و تازه درباره سيد جمال‌الدين اسدآبادی» درج گرديد و متأسفانه حتی براي يك نمونه هم از اصل اسناد و گزارش‌ها، ضميمه آن سلسله ترجمه‌ها منتشر نگرديد.

تا اين‌كه استاد سيدهادي خسروشاهي در سفري به لندن، كپي همه آن اسناد و گزارش‌ها را تهيه كرد و پس از ترجمه گزيده،  متن كامل آنها را در آخر كتاب حاضر، عيناً نقل شده است.

در آغاز اين كتاب آمده است:‌ «ترجمه و نشر اين اسناد و گزارش‌ها، براي روشن شدن ديدگاه‌های سفرای بريتانيا، در بلاد مختلف در رابطه با فعاليت‌های سيد،‌ و آشنايی با نوع برخورد آنها با مسائل جهان اسلام حائز اهميت است. اما نشر آنها به مفهوم پذيرفتن همه نظريات و ديدگاه‌های گزارش دهندگان انگليسی به مقامات وزارت خارجه انگلستان نيست!»

 

106874


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

اسناد وزارت خارجه انگلیس

  • کد محصول: 106874
  • موجودی: در انبار
  • 160,000ریال