• راز گل سرخ


راز گل سرخ

قیمت : 50000 تومان

 گفتگو با دین‌پژوهان معاصر

نوشته مرضیه سلیمانی ـ سیدمسعود رضوی

قطع رقعی ، 419 صفحه ، چاپ اول

راز گل سرخ، مجموعه 27 گفتگو با بزرگترین متفکران عرصه معنویت، عرفان و ادیان در سراسر جهان است. جان هیک، کارل ارنست، میشل لولون، فریتیوف شوان، دالایی لاما، مونتگمری وات، جان اسپوزیتو، ویلیام چیتیک، مارک سجویک، رنه ساموئل سیرت، دزموند توتو، ماری پت‌فیشر، هیوستن اسمیت، قدیسه مادر ترزا، کیت وارد، هانس کونگ، جان دی.کپیوتو، کارن آرمسترانگ، ریچارد سوئین‌برن، اندرو ریپین، آنه ماری شیمل، ریمون پانیکار، ریچارد فرای، هلموت اشمیت، ولفگانگ اشمیت، شمیم عباس، کنت کریگ و نینیان اسمارت.

این اسامی 28 دانشمند دین‌پژوه و صاحب‌نظر در مسائل عرفانی، معنوی و باورهای کهن و نو در روزگار ماست و تنها یک مرور ساده بر اسم و رسم و آثار این متفکران و محققان، نشان می‌دهد که در صدر قرار دارند و کار و تفکر و آثار آنها تأثیرات عظیم بر روش معنوی و پژوهش دینی و جویش عرفانی عصر ما بر جای نهاده است. برخی مانند دالایی لاما، پدر توتو، قدیسه ترزا و رنه ساموئل سیرت، رهبران دینی و نمونه‌های برجسته دین و رفتار مذهبی شایسته در جهان ما بوده‌اند. برخی مانند نینیان اسمارت، هیوستن اسمیت، شوان، کپیوتو و اسپوزیتو از بزرگترین دین‌شناسان قرن‌های اخیر هستند و مردان و زنانی مانند ماری پت‌فیشر، کارن آرمسترانگ، و سوئین‌برن را می‌توان سخنگو و پیشتاز گفتگو و تقریب دینهای بزرگ به شمار آورد. صدراعظم هلموت اشمیت که در قبرس با سلیمانی و رضوی مصاحبه کرده است، از ضرورت‌های دنیای جدید و مشکلات در مسیر صلح پایدار سخن می‌گوید و معتقد است ایدئولوژی‌ها در این زمینه نقش اساسی ایفا خواهند کرد.

در کنار این بزرگان، گفتگو با عرفان‌شناسان و اسلام‌پژوهان برجسته‌ای همچون کارل ارنست، ویلیام چیتیک، آنه ماری شیمل، ریچارد نلسون فرای و شمیم عباس نیز ما را در فهم میراث معنوی و باطنی عظیمی که حامل آن بوده‌ایم و می‌توانیم هنوز به ارزش‌های آن متکی باشیم یاری خواهند داد.

این مجموعه، از بهترین نمونه گفتگو با دین‌پژوهان و برای فهم متقابل میان پیروان ادیان بزرگ در روزگار ماست.

 

108364


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

راز گل سرخ

  • کد محصول: 108364
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال