• تحلیلی برتحولات سرنوشت سازدرتاریخ بریتانیاو اروپا


تحلیلی برتحولات سرنوشت سازدرتاریخ بریتانیاو اروپا

نوشته دكتر حسام‌الدین واعظ‌زاده

قطع وزیری، 392 صفحه، چاپ اول، 16000 تومان

در این كتاب، تحولات داخلی و بین‌المللی مهم و سرنوشت‌ساز بریتانیا و پیوندهای تاریخی آن با اروپا مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. بریتانیا اگرچه به وسیله آبراهی از قلمرو سرزمینی و خشكی اروپا جدا شده است، اما از آغاز تاكنون، در روند استمرار تاریخی خود، در تأثیر متقابل با تحولات اروپا و رخدادهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن بوده است؛ بنابراین بررسی رویدادهای تاریخی بریتانیا، بدون توجه به تحولات اروپا، ناقص است و نمی‌تواند از اعتبار علمی برخوردار باشد.

هدف از تدوین كتاب حاضر، افزایش آگاهی تاریخی ایرانیان درباره یكی از مهمترین كشورهای بانفوذ غربی در جهان، اروپا و منطقه ما طی 200 سال اخیر می‌باشد. پژوهش و تحلیل و بررسی تاریخ پرفراز و نشیب بریتانیا و اروپا همواره از دغدغه‌های مؤلف بوده است. این كتاب برای آگاهی یافتن از سیاست‌های این كشور و تحولات اروپا مفید است.

مؤلف تلاش كرده است با بیان تحولات تاریخی سرنوشت‌ساز و تأثیرگذار، و نیز مباحث روز تاریخی مطرح میان مورخان بریتانیایی و غربی، تا حد ممكن تحلیلی فشرده از این وقایع ارائه دهد. بررسی روابط ایران و بریتانیا نیازمند مطالعه‌ای ویژه و مستقل می‌باشد. لازم به ذكر است در این كتاب، تا جایی وقایع تاریخی اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد كه با تحولات سرنوشت‌ساز بریتانیا در ارتباط مستقیم باشد.

106707


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

تحلیلی برتحولات سرنوشت سازدرتاریخ بریتانیاو اروپا

  • کد محصول: 106707
  • موجودی: در انبار
  • 160,000ریال