• اسرار سقیفه

اسرار سقیفه

 قیمت 16000 تومان

نوشته محمدرضا مظفر

ترجمه محمدجواد حجتی‌كرمانی

قطع رقعی ، چاپ اول ، 292 صفحه

نخستین چاپ كتاب حاضر در سال 1347 شمسی به همت مرحوم علی حجتی‌كرمانی توسط انتشارات شفق و چاپ‌های مكرر بعدی توسط انتشارات انصاریان به چاپ رسیده است. چاپ جدید كه از سوی انتشارات اطلاعات منتشر شد. دارای ویژگی‌های زیر است:

سرپیشگفتار در آغاز، مشتمل بر: آشنایی با زندگی و آثار علامه محمدرضا المظفر، تقریظ علامه مصلح سید شرف‌الدین عاملی بر كتاب «  السقیفه» ، گفتاری كوتاه از مترجم در مورد سیره قولی و عملی امام علی(ع) و ائمه اطهار(ع)، با این هدف كه اختلاف رحمت‌آمیز را جایگزین تفرقه خصومت‌آمیز كنند تا اخوت فرق اسلامی حفظ شود و به صف واحد مسلمین خلل نرسد.

در حاشیه در پایان مشتمل بر: نقد و نظر؛ گفتگوی استادان: حاج شیخ‌عبدالمجید معادیخواه، دكتر سیدصادق سجادی و علی بهرامیان در مورد كتاب، ملاحظات استاد عبدالله ملاح (از علمای اهل سنت موصل) و پاسخ‌های استاد مظفر.

خوانندگان اهل نظر، این اثر را تحلیلی تاریخی، جامعه‌شناسانه و روان‌شناسانه، درباره مهمترین واقعه تاریخ صدر اسلام پس از رحلت نبی‌اكرم(ص) خواهند یافت. ادبیات فاخر حقیقت‌جویانه و فارغ ‌از تعصب مولف گرانقدر و نیز عالم سنی منتقد كه به پیروی از ائمه دین، با عنایت به اخوت اسلامی و عواطف مذهبی فریقین، از به كارگیری كلمات و جملات خصومت‌آمیز پرهیز داشته‌اند، آموزنده و راهنمای اهل نظر و تحقیق است.

 

 

 

 

 

107149


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

اسرار سقیفه

  • کد محصول: 107149
  • موجودی: در انبار
  • 160,000ریال