• آینده صلح

آینده صلح

 قیمت :16000 تومان

 نوشته سید محمدحسینی یگانه، رضا فتحی

قطع وزیری ، چاپ اول، 280 صفحه

در این كتاب مباحث مرتبط با « آینده صلح » با استفاده از برخی از معتبرترین گزارش‌های كارشناسان و مقالات علمی دانشمندان از سراسر جهان بررسی می‌شود.

این كتاب در هشت فصل تنظیم شده است: در فصل اول نگاهی به وضعیت كنونی صلح انداخته می‌شود و برای این كار از گزارش سال 2015 «مؤسسه اقتصاد و صلح» استفاده می‌شود.

در فصل دوم خلاصه‌ای از یكی از معتبرترین مطالعات علمی ارائه می‌شود كه در مورد محدودیت‌های حاكم بر رشد اقتصادی در سطح جهان، شامل شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای آینده اقتصاد جهان تا سال 2100 است. در فصل سوم خلاصه‌ای از مطالعات مؤسسه «تحول عظیم» ارائه می‌شود تا دلایل علمی كاهش شاخص صلح را روشن‌تر كند.

در فصل چهارم، به صورت مفصل‌تری موضوع محدودیت‌های منابع نفت و گاز در قالب بحث «زوال نفت» بررسی شده تا مشخص شود كه چرا كاهش سطح ذخایر و اكتشافات این منبع با ارزش، اقتصاد جهان را به چالش كشیده است؟ چرا...

در فصل پنجم، با استفاده از سوابق تاریخی، نوع واكنش كشورهای مختلف در برابر پدیده «زوال نفت» تحلیل و دسته‌بندی می‌شود. در فصل ششم به شواهد عینی موضوع «دخالت نظامی» پرداخته می‌شود. در فصل هفتم به این سؤال پاسخ می‌دهد كه با توجه به جایگاه منحصر به فرد تنگه هرمز در توزیع نفت در بازار جهانی، آیا تهدید دخالت نظامی آمریكا برای تسلط مستقیم و بی‌رقیب بر این شاهرگ انرژی جهان جدی است؟

در نهایت فصل هشتم به این سؤال پاسخ می‌دهد كه چگونه نگران باشیم، ولی برای آینده‌ای روشن‌تر تلاش كنیم؟

 

 

 

107181


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

آینده صلح

  • کد محصول:107181
  • موجودی:در انبار
  • 160,000ریال