• به سوی سده بیست ویکم

به سوی سده بیست ویکم

 نوشته: پاول کندی                    ترجمه: فریدون دولتشاهی

قطع رقعی ، 448 صفحه ، چاپ دوم ، 10000 تومان

کتاب « به سوی سده بیست و یکم» جهان و دگرگونی‌های آن را در سده‌‌ای که اکنون در آن هستیم مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. این کتاب که در اواخر سده گذشته نوشته شده است به بحث درباره پیامدهای این دگرگونیها می‌پردازد و تلاش می‌کند خواننده را با ارتباط میان مسائلی چون انفجار جمعیت و افزایش مهاجرت غیرقانونی، انقلاب مصنوعی و تقاضای جهانی کار، تکنولوژی و حاکمیت ملی آشنا سازد و شکاف میان رویدادها را در بخش‌های فقیر جهانی که با انبوه جمعیت روبرو هستند و بخشهای ثروتمند جهان که از نقطه نظر تکنولوژیکی پیشرفته به شمار می‌آیند، نشان دهد. نویسنده همچنین نشان می‌دهد چرا انقلابهای موقت کشاورزی و صنعتی ما ممکن است پیامدهای انفجار جمعیت را نه تنها کاهش ندهند بلکه وخیم‌تر سازند.

 

این کتاب سه بخش دارد که در بخش دوم مناطق مختلف جهان و توانایی‌های آنها را برای رویارویی با چالش‌های جدیدتر مورد بررسی قرار می‌دهد و سعی می‌کند چالش‌هایی را که در برابر آنها قرار دارد، یک یک بشکافد.

بخش سوم یا بخش نتیجه‌گیری کتاب با طرح یک سؤال بسیار مهم پایان می‌یابد: اگر ما به وسیله نیروهای بزرگ مورد چالش قرار گیریم چگونه باید برای مقابله با آنها خود را مجهز سازیم؟

105578


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

به سوی سده بیست ویکم

  • کد محصول:105578
  • موجودی:در انبار
  • 100,000ریال