• سماوات و خرابات

سماوات و خرابات

 تألیف دکتر مرتضی الهی قمشه‌ای

 قطع رقعی، چاپ دوم، 216 صفحه، 12000 تومان

 مرتضی الهی قمشه‌ای فوق دکتری ژئوفیزیک دارد و سال‌ها ریاست انجمن جئوترمال کانادا را برعهده داشته و اکنون استاد دانشگاه و مشاور بین‌المللی در زمینه اکتشافات و بهره‌برداری از انرژی زمین گرمایی است. وی در کنار این فعالیت‌ها، به سخنرانی و تألیف در زمینه عرفان و ادب فارسی نیز می‌پردازد. دکتر قمشه‌ای در کتاب حاضر نشان می‌دهد بشر امروز که بیش از هر زمان دیگری از روح جمعی خود دور افتاده و به فردگرایی روی آورده است، در این زمان بحرانی باید به سراغ منابع فرهنگی خود برود که همان فرهنگ توده‌هاست. روشنفکران و خواص نیز پیش از آنکه ریشه‌هایشان خشک شود، باید ارتباط خود را با خاک فرهنگ برقرار کنند. این کتاب گذری است به گلزار عرفان از دیدگاه ارتباط فرهنگی‌اش با عنصر زنانه
(یا زمین) و نشان می‌دهد که فرهنگ‌های ملل مختلف ریشه در یک خاک دارند. زمینی که بین اقوام و ملل دنیا مشترک است و خاکی که مرز سیاسی و نژادی نمی‌شناسد.

این کتاب در عناوین زیر سامان یافته است: زن و فرهنگ، زمین و آسمان، عرفان در همین نزدیکی‌ها، عنصر زنانه در عرفان، کمیت و کیفیت، رنگین‌کمان، در معنی هفت آسمان، هنر عشق ورزیدن، سدره و طوبی و جوانمردی.

 

 

107186


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

سماوات و خرابات

  • کد محصول: 107186
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال