• آموزش هیپنوتیزم بالینی

آموزش هیپنوتیزم بالینی 

 كوریدون هاموند              ترجمه دكتر رضا جمالیان

 قطع وزیری، 400 صفحه، چاپ دوم : 1394 ، قیمت :100000هزار تومان

درمان هیچ‌گاه منحصر به یک یا دو شیوه نبوده است و پیوسته روشهای جدیدی به آن افزوده می‌شود یا روشهای درمانی كهن به سبک های جدیدی مطرح می‌شوند. هیپنوتیزم یكی از این موارد است كه متأسفانه برای عده‌ای در حد كارهای نمایشی و حتی فریبكاری تصور شده است، در حالی كه به واقع ابزار مفید و مؤثری است در کاستن درد و رنج بیمار، جراحی‌ها، عادات تنشی، اضطرابها، اختلالات جسمی و نظایر آن.

هیپنوتیزم در پی القای تغییر در توجه و سپس تغییر در حس و ادراک، هیجان و رفتار، و تفکر و شناخت است و کاربردش منحصراً در مداخلات بالینی زمینه‌های پزشکی است و در جراحی‌های مختلف، دندان‌پزشکی، زنان و زایمان و نظیر آن کاربرد دارد و موجب کاهش عوارض ناشی از بیهوشی و پس از عمل جراحی و تسریع در طی دوران نقاهت استفاده می‌شود. ضمن اینكه تأثیر خود را در درمان اختلالات روان‌تنی به خصوص سردردها، روده تحریک‌پذیر، آسم، بیماریهای پوستی و اعتیاد نیز نشان داده است. ‏با این توصیف، پزشکی مدرن با به خدمت گرفتن این دانش می‌كوشد سلامت جسم و روان انسانها را ارتقا بخشد.

این كتاب سوای چند مقدمه از مؤلف و مترجم و دکتر سیدعلی احمدی‌ابهری، در نه بخش زیر تنظیم شده است: بخش اول  چند مطلب مقدماتی و پایه‌ای؛ بخش دوم موضوعات پایه‌ای و علمی؛ بخش سوم روشهای القای خلسه؛ بخش چهارم  فرمول‌بندی تلقینات هیپنوتیزمی؛ بخش پنجم روشهای كندوكاو ناخودآگاه؛ بخش ششم سیر قهقرایی در زمان؛ بخش هفتم  روشهای تقویت عزت نفس (تقویت ایگو)؛ بخش هشتم  راهكارهای هیپنوتیزمی برای مقابله با درد؛ بخش نهم تكنیك‌ها و استعاره‌های اختصاصی

اهمیت این كتاب در آن است كه با وجود قابلیت استفاده عمومی، در اصل متن درسی درمانگران و مدرسان هیپنوتیزم بالینی در دانشکده‌های پزشکی، روان‌شناسی، دندان‌پزشكی و مددکاری است كه با گردآوری مطالب و مآخذ گسترده علمی در انجمن هیپنوتیزم بالینی آمریکا صورت گرفته است. این انجمن بزرگترین نهاد تخصصی غیر دولتی آمریکا در زمینه آموزش هیپنوتیزم است و کتابِ حاضر یک منبع آموزشی جامع در زمینه روشها و نحوه درمان با هیپنوتیزم است که با هدف آموزش کاربردی تدوین شده‌ است.

 

110214


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

آموزش هیپنوتیزم بالینی

  • 1,000,000ریال