• روشهای هیپنوتیزم درمانی

روشهای هیپنوتیزم درمانی

 نوشته جان واتکینس

ترجمه دکتر رضا جمالیان             با مقدمه دکتر هادی منافی

چاپ اول ، 320 صفحه ، 15000 تومان

در این کتاب پروفسور جان. ج. واتکینس برای اولین بار به معرفی شکل جدیدی از هیپنوتیزم می‌پردازد که تمام عناصرش بر پایه تجربه به دست آمده و تأیید شده‌اند و در راستای آموزش صحیح و سریع هیپنوتیزم‌درمانی مورداستفاده قرار گرفته است.

واتکینس دانش‌آموخته رشته روان‌شناسی بالینی از دانشگاه معتبر کلمبیا است و مدتها ریاست انجمن روان‌شناسان آمریکا را بر عهده داشت. با تشکیل «انجمن هیپنوتیزم بالینی و تجربی» نیز در مقام برجسته‌ترین دانشمند این رشته، به ریاست این مؤسسه علمی برگزیده شد.

این استاد روان‌شناسی بالینی، سالها در دوره‌های کارآموزی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان روان‌شناسی دانشگاه مونتانا، به آموزش دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه مشغول بوده و در کنار همسر دانشمندش، هلن واتکینس کتابهای زیادی تألیف کرده است.

مؤلف در این کتاب مطالب لازم و سازنده‌ای را از تاریخچه هدفمند هیپنوتیزم، تئوری‌های هیپنوتیزم، تست‌های تلقین‌پذیری، روشهای القای خلسه و روشهای عمیق‌تر کردن خلسة هیپنوتیزمی را در زمینه‌های روشها یا متدهای تلقینی ـ درمانی برای حوزه‌های مختلف پزشکی، دندان‌پزشکی و روان‌شناسی ارائه داده است.

در این قسمت‌ها تعدادی از تکنیک‌های درمانی که توسط مؤلف، همسرش و نیز تعداد زیادی از هیپنوتیزم درمانگران مشهور صورت گرفته، آمده است و تلاش شده تا آنجا که امکان داشته، موضوعات تئوری، تحقیقی و کاربردی به یکدیگر پیوند بخورد تا یک متن و بستر منطقی برای مطالب مطرح شده به وجود آید.

 

 

 

 

106668


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

روشهای هیپنوتیزم درمانی

  • کد محصول: 106668
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال