• دو قدم مانده به صبح

دو قدم مانده به صبح

نویسنــده : مهـدی نـوروزی

قطع رقعی ، تعداد صفحه 425 ، قیمت : 15000 تومان

رمان « دو قدم مانده به صبح » داستان زندگی جوانی است که دست سرنوشت او را در متن حوادث انقلاب قرار می دهد. او با کسب آگاهی، قدم به وادی ایمان می گذارد و سپس به سرزمین زیبای عشق می رسد و از آنجا به اوج قله انسانی صعود می کند!

«دو قدم مانده به صبح» رمانی است نیمه مستند که انقلاب اسلامی را در شکل واقعی اش به نمایش می گذارد. دلایل از هم گسیختگی اجزا و عناصر رژیم پهلوی و علل سقوط آن را با زبانی بسیار ساده، در گفتگوهای مستدل و بسیار منطقی ارائه می کند.

با قرار گرفتن قهرمان داستان «حسین» در مرکز تصمیم گیری رژیم و در متن حوادث، علل تزلزل پایه های حکومت را از نزدیک درک می کند و رگه های فساد و انحراف را در بدنه به ظاهر تنومند رژیم از نزدیک مشاهده می کند و در نهایت به درجه ای از آگاهی می رسد که خود به صورت کاملاً پنهانی به مبارزه با رژیم می پردازد.

افزایش شهدای انقلاب در مبارزه با نظام شاهنشاهی در تهران و شهرستان ها، مقاومت وصف ناپذیر مردم برای به ثمر رساندن انقلاب، او را برای نقش آفرینی در   پیروزی انقلاب مشتاق می  کند. همان دست سرنوشتی که او را به این جا کشانده بود، در دام یک عشق پاک الهی گرفتارش می کند. مریم دانشجوی سال اول دانشکده ادبیات فارسی دانشگاه تهران، با عملکرد و برخوردهای خود، عشق بوجود آمده را یک رنگ کاملاً آسمانی و الهی می دهد و اینجاست که «حسین» در یک عروج عرفانی، به مدارج غیر قابل توصیفی دست پیدا می کند.

مطالعه رمان « دو قدم مانده به صبح » برای نسل جوان امروز، دانشجویان، دانش آموزان، بویژه برای جوانان بسیجی، جهت شناخت درست اندیشه های انقلاب اسلامی کاملاً ضروری است. چهره زیبای انقلاب اسلامی را در متن یک رمان بهتر می توان شناخت و ارزیابی کرد تا در متن مباحث فلسفی، تاریخی، اجتماعی، کلامی و .... مطالعه این رمان را برای نسل سوم انقلاب اکیداً توصیه میکنیم.

 

105927


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

دو قدم مانده به صبح

  • کد محصول: 105927
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال