• به سوی جهانی شدن در صنعت خودرو

به سوی جهانی شدن در صنعت خودرو

نوشته دكتر منوچهر منطقی گردآوری و تدوین مهرنوش جعفری

قطع وزیری ، 540 صفحه ، رنگی چاپ اول : 22000 تومان

نگاهی گذرا به صنعت خودروسازی در جهان به خوبی نقش و جایگاه آن را نه تنها در سطوح اقتصادی، صنعتی و توسعه فناوری‌ها نشان می‌دهد بلكه از آنجا كه خودرو طی یك فرایند پیچیده، گسترده و با سطح تكنولوژی بالا تولید و عرضه می‌شود، ارائه محصول كیفی و دارای قدرت رقابت بالا نشانه توانمندی، اقتدار و قدرت فناوری كشورهاست.

وضعیت خودرو در جهان و مقایسه آن با وضعیت موجود در ایران بیانگر این حقیقت است كه ارزیابی مسیر حركت صنعت خودروی كشور و شركت‌های خودروساز باید براساس مقایسه توانمندی و عملكرد كلی آن با آنچه در فضای امروز دنیا و در سطح استانداردهای جهانی جریان دارد، صورت می‌گرفت و در همین راستا استراتژی جهانی شدن طی سال‌های 1381 تا 1387 به مورد اجرا گذاشته شد و هدف این كتاب شناساندن عملكرد این دوره حساس صنعت خودروسازی در كشورمان است و معرفی رویدادهای بزرگی است كه در این دوره در این بخش از صنعت رقم خورد.

كتاب مشتمل بر سه فصل است: فصل اول به مبانی جهانی شدن اختصاص دارد و در آن مبانی و اقتضائات جهانی شدن مورد شرح و بسط قرار می‌گیرد. فصل دوم نقشه راه و در حقیقت چگونگی جهانی شدن، توفیقات، چالش‌ها و همچنین عدم توفیقاتی كه برای صنعت خودروی ایران به وجود آمده مورد بحث و تحلیل قرار می‌گیرد. فصل سوم افق پیش‌روی این صنعت در كشور براساس وضعیتی كه برای صنعت خودرو در سطح جهانی قابل پیش‌بینی است مدنظر قرار گرفته است.

104213


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

به سوی جهانی شدن در صنعت خودرو

  • کد محصول:104213
  • موجودی:در انبار
  • 220,000ریال