• اژدهـای  شكیبـا  چین دیـروز ،  امروز و فـردا

اژدهـای  شكیبـا

چین دیـروز ،  امروز و فـردا

نوشته دكتر فریدون وردی‌نژاد ـ دكتر ابوالفضل علمایی‌فر ـ شهرام قاضی‌زاده

قطع وزیری ، 424 صفحه، چاپ دوم : 6000 تومان

در این كتاب پس از پیشگفتار و مقدمه، دیگر مطالب در پنج بخش شامل « بخش اول: تاریخ و اندیشه چین در دوران باستان» ، «بخش دوم: تاریخ و اندیشه چین در عصر میانه»، «بخش سوم: تاریخ و اندیشه چین در دوران معاصر»، «بخش چهارم: از انقلاب 1949 تا عصر حاضر» و « بخش پنجم: چین امروز» تنظیم شده است. 
در این كتاب می‌خوانیم: چین پس از مائو به رهبری دنگ شیائو پینگ با درك فضای جدید نظام بین‌الملل در اواخر دهه هفتاد، سیاست « اصلاحات» و « درهای باز» را در پیش گرفت و خط‌ مشی عملگرایانه‌ای را دنبال كرد كه مهمترین مشخصه آن تأكید بر رشد اقتصادی و ثروتمند شدن كشور بود كه طی سه نسل از نخبگان چین استمرار یافت و در هر نسل نیز بر شدت عملگرایی و وجه تكنوكرات نخبگانش افزوده شد. با این همه باید توجه كرد كه توسعه سریع اقتصادی و تحولات اجتماعی و جهانی، نخبگان چین را به درك این واقعیت نایل كرده است كه هرچند آنان تمایلی برای قبول نسخه‌های سیستم سیاسی نظامهای غربی ندارند اما برای كسب مشروعیت و استمرار مقبولیت حزب كمونیست از انجام برخی اصلاحات در ساختار سیاسی ناگزیرند... 
«اژدهای شكیبا» در حقیقت تلاشی است برای گشودن افقی جدید و منطبق با واقعیت‌های چین امروز. سه بخش نخست كتاب به طور عمده به حوزه‌هایی از جامعه چین پرداخته كه رد پای آنها را می‌توان به وضوح در چین امروز و شیوه برگزیده شده توسط نخبگان این كشور برای دستیابی به توسعه دید. در دو بخش پایانی كتاب، «چین معاصر» را از منظری علمی و كاربردی مورد مطالعه قرار داده است.

104268


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

اژدهـای شكیبـا چین دیـروز ، امروز و فـردا

  • کد محصول: 104268
  • موجودی: در انبار
  • 60,000ریال