• ايران بزرگ

  ايران بزرگ

(جغرافیای اسطوره‌ای و تاریخی مرزها و مردمان ایرانی)

پژوهـش امیـد عطایـی فـرد

قطع رحلی: 172 صفحه  چاپ سوم : 12000 تومان

كتاب «ایران بزرگ» با نگرش به اسناد استوار و مدارك مهم تاریخی و باستان‌شناسی، با این هدف به نگارش در آمده كه گستره‌های قومی و سیاسی ایران زمین به ویژه مرزهای جغرافیایی آن شناسانده شود.

این كتاب از پنج بخش تشكیل شده است: هفت كشور، ایران ویج، تاریخ اسطوره‌ای، دودمان‌ها و قوم‌های ایرانی، از جدایی‌ها شكایت می‌‌كنند. كتاب «ایران بزرگ» دارای دهها نقشه و تصویر می‌باشد كه در درك مطالب، به خوانندگان یاری می‌رساند.

نویسنده در ابتدای كتاب می‌نویسد: «سخن از سرزمینی است كه ریشه در ژرفای تاریخ دارد و سر به آسمان اسطوره‌‌ها می‌ساید؛ مرزی پرگهر كه نام ایران را زمزمه می‌كند. ایران زمین كه سرگذشتی شگفت‌انگیز در سینه دارد، خاستگاه نخستین‌هاست: از كشاورزی و كوزه‌گری گرفته تا فلزكاری و بناسازی؛ از خط و نگارش گرفته تا پیكره‌پردازی و نگارگری و به راستی چه خوش گفته‌اند كه: هنر نزد ایرانیان است و بس. اگر پویش‌ها و كوشش‌های مردمان ایرانی نبود، جهان همواره در تاریكای تاریخ فرو می‌ماند و از فروغ فرهنگ بی‌بهره می‌گشت. برای ارجگذاری به رنج‌های نیاكان، بایسته است بدانیم آنان كه بودند، كجا می‌زیستند و چه دستاوردهایی داشتند؟»

106958
 

 


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

ايران بزرگ

  • کد محصول: 106958
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال