• بوی گل در می زند 

 بوی گل در می زند  

(مجموعه شعر برای نوجوانان)

سروده : رضا اسماعیلی

قطع رقعی ، 64 صفحه، چاپ اول: 700  تومان

رضا اسماعیلی را پیش از این،بیش تر به عنوان شاعری که برای بزرکسالان شعر می گوید میشناختیم. ولی در مجموعه شعر « بوی گل، در می زند» این بار سیمای شاعری را به نظاره می نشینیم که در کوچههای نوجوانی ـ شاد و بازیگوش ـ مشغول مَزه ،مزه کردن طعم تُرد و مَلَسِ زندگی است.

اسماعیلی در این کتاب ـ در یک پوست اندازی شاعرانه ـ سوار بر مَرکَب شعر، از دنیای بزرگسالی به دنیای باشکوه و اسرار آمیز نوجوانی سفر کرده است و آموختهها و تجربههای تلخ و شیرین خود را در غالب شعرهایی که بیشتر آنها در غالب چهارپاره سروده شدهاند، با زبانی ساده و صمیمی،به تصویر کشیده است .شاعر در فرازی از مقدمة  این کتاب ، خطاب به دوست نوجوان خود چنین میگوید:

 « دوست نوجوان من! من هم در این کتاب،نوجوانی هم سن وسال تو هستم و در تمام شعرها  از دریچة چشمهای روشن و زُلال تو به زندگی نگاه کرده ام .صدای روشنی که از لابلای شعرهای این کتاب به گوش تو میرسد، صدای آشنای توست.پس با من بیا در کوچههای معطر و سرسبز نوجوانی قدم بزنیم و پا به پای هم زندگی را تجربه کنیم. بیا قدم در جادههای نرفته بگذاریم ، پردهها را بالا بزنیم، و زندگی را بپرسیم تا کم کم بزرگ شویم...».

 

 102848

 


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

بوی گل در می زند 

  • کد محصول: 102848
  • موجودی: در انبار
  • 7,000ریال